Wróżba z kart Tarot

wrózka on-line

Wróżka wróżąca z tarota jest także parapsychologiem, który ma iście magiczny talent do odczytywania z kart Tarota tego co było, dzieje się teraz i zdarzy w przyszłości. Jest to trudna sztuka, którą nie każdy może pojąć, ponieważ należy mieć do tego niesamowite uzdolnienia. Przepowiednia z talii tarota pozwala na rozwiązywanie strasznie zawiłych problemów, odnalezienia najbardziej skrywanych motywów postępowania ludzi. Ogrom osób układa Tarota, albo czerpie z wróżenia z talii tarota u fachowców np. u wróżki, podczas podejmowania każdej ważącej decyzji życiowej.

Na przełomie wieku XIX i XX zupełnie ustalono, że karty te służą wyłącznie sztuce magicznej. Na przestrzeni lat wykreowało wiele odmian tarota, takich jak tarot anielski, czy też tarot Lenormand, który jest połączeniem symboliki kart Tarota z obrazami i sensem kart Mademoiselle Lenormand. Mademoiselle była niegdyś rozpoznawalną wróżbitką, która wsławiła się między innymi tym, iż odgadywała przyszłe dzieje kochanej Napoleona Bonaparte. Wróżenie z talii Tarota do teraz nie straciło nic ze swojej powszechności, gdyż do dzisiaj można zauważyć wróżbitów, którzy potrafią sprawnie odszyfrować ułożenie kart i stawiających między innymi:wróżby miłosne. Wróżba miłosna odnosi się zazwyczaj przyszłości uczuciowej zakochanych, w których jedna część martwiąc się o obecną sytuację błaga wróżbite o poradę co poprawić, aby uczucie nie zgasło.

Wróżenie powinno posiadać wszelkie rekwizyty, które są niezbędne do czytelnego odczytu ujrzanych obrazów. W tej sferze ludzie podpierają szklaną kulą, fusami z kawy, czy również kartami. Karty te nie są oczywiście stosowane do zabawy, ale są to specjalne talie kart, nazywane Tarotem. Tarot znany był już w XIII wieku, jest to wyrażenie niezwykle ezoteryczne, posiadające liczne znamiona sił nadprzyrodzonych. Co warte zaznaczenia, początek talii Tarota nie zostało do tej pory całkowicie wyjaśnione, choć naukowcy twierdzą iż wróżby z Tarota znane były w Indiach już w granicach X wieku. Stamtąd przywędrowały one do Europy dzięki Cyganom. Tarot, a w praktyce jego zestawy były drukowane we Szwajcarii, Hiszpanii i Francji i wtedy były używane one wszelkiego rodzaju grom.

Do wróżenia z kart powinno się także doliczyć wróżenie z kart klasycznych, jak i również wróżenie z kart cygańskich, przez wróżbitów i wróżki o urodzeniu cygańskim.

Przepowiadanie przyszłości od lat fascynowało człowieka. Wszystko to, co nadprzyrodzone, skryte, osnute nutką osobliwości pociąga niczym przynęta. W charakterze każdego z nas kryje się chęć dążenia do rozwikłania wszystkiech zagadek, a największą z nich jest właśnie przyszłość. Są różne sposoby na jej odgadnięcie, ale jedną z najczęściej stosowanych są wróżby.